☰ Menu Prawe Menu ☰
Urząd Gminy w Płoskini
Grafika zawierająca herb Urząd Gminy w Płoskini

Piątek 01.07.2022

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Informacja dla przedsiębiorców

UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!

Od dnia 1 lipca 2011 roku rozpoczęła działalność Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej (CEIDG) prowadzona przez Ministra Gospodarki w formie elektronicznego rejestru dostępnego przez Internet (www.ceidg.gov.pl).

Od 1 lipca 2011 roku obowiązuje również nowy formularz wniosku CEIDG-1 w miejsce dotychczasowego formularza EDG-1 (publikowany w CRD ePUAP i na stronie internetowej BIP Ministra Gospodarki).

Jest to wniosek dla zgłoszenia wpisu, zmiany, zawieszenia, wznowienia bądź zaprzestania działalności gospodarczej.

Organem prowadzącym ewidencję jest Minister Gospodarki, a zmiany we wpisach przedsiębiorca może załatwić w dowolnym urzędzie gminy w Polsce, bez względu na miejsce zamieszkania. Posiadacze podpisu elektronicznego bądź zaufanego profilu ePUAP mogą zarejestrować firmę bądź dokonać zmian przez Internet, bezpośrednio w nowej bazie – w tym przypadku system teleinformatyczny CEIDG prześle potwierdzenie złożenia wniosku na podany przez przedsiębiorcę adres poczty elektronicznej albo,  jeśli wniosek okaże się niepoprawny, informację o nieprawidłowości wniosku. Poza tym potwierdzeniem przedsiębiorca nie otrzymuje żadnego dokumentu (zaświadczenia) potwierdzającego, że został zarejestrowany w CEIDG. Zaświadczenie o wpisie danej osoby fizycznej w zakresie jawnych danych będzie miało postać elektroniczną lub będzie wydrukiem ze strony internetowej CEIDG.

W przypadku złożenia wniosku w urzędzie gminy przedsiębiorca otrzyma jedynie potwierdzenie przyjęcia wniosku.

Dane i informacje udostępniane przez CEIDG są jawne. Każdy ma prawo dostępu do danych i informacji udostępnianych przez CEIDG. CEIDG udostępnia dane i informacje o przedsiębiorcach będących osobami fizycznymi z wyjątkiem tzw. danych wrażliwych, tj. numeru PESEL i adresu zamieszkania, o ile nie jest on taki sam jak miejsce wykonywania działalności gospodarczej.

Wytworzył:
Udostępnił:
Łukasz Korneluk
(2003-06-05 10:03:36)
Ostatnio zmodyfikował:
Stefan Hrybek
(2016-02-25 09:48:16)

 
 
liczba odwiedzin: 2414489

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X